
Smoker Craft Voyager 14 Voyager
Description
No-Nonsense Fishing Made Easy.
The Smoker Craft Voyager is built for anglers who want reliability and space. Its deep, roomy design makes it ideal for first-time boaters or seasoned veterans seeking a solid utility fishing boat.
Specifications
| Manufacturer | Smoker Craft |
| Model | Voyager 14 Voyager |
| Condition | New |
| Max Horsepower: | 30 hp |
| Beam: | 68" |
| Dry Weight: | 245 lbs |
| Max Persons: | 4 / 465 lbs |
| Interior Depth: | 30" |
| Transom Width: | 60" |
| Fuel Capacity: | N/A |
| Length: | 14'2" |
| Depth: | 30" |






