
Smoker Craft Jon 1648 TL
Specifications
| Manufacturer | Smoker Craft |
| Model | Jon 1648 TL |
| Condition | New |
| Max Horsepower: | 35 hp |
| Beam: | 75" |
| Dry Weight: | 295 lbs |
| Max Persons: | 4 |
| Interior Depth: | 22" |
| Transom Width: | 71" |
| Fuel Capacity: | 900 lbs |
| Length: | 16' |
| Depth: | 22 |



| Manufacturer | Smoker Craft |
| Model | Jon 1648 TL |
| Condition | New |
| Max Horsepower: | 35 hp |
| Beam: | 75" |
| Dry Weight: | 295 lbs |
| Max Persons: | 4 |
| Interior Depth: | 22" |
| Transom Width: | 71" |
| Fuel Capacity: | 900 lbs |
| Length: | 16' |
| Depth: | 22 |