
Smoker Craft Canadian 12 TS
Specifications
| Manufacturer | Smoker Craft |
| Model | Canadian 12 TS |
| Condition | New |
| Max Horsepower: | 10 hp |
| Beam: | 56" |
| Dry Weight: | 112 lbs |
| Max Persons: | 3/396 lbs. |
| Interior Depth: | 20" |
| Transom Width: | 50" |
| Fuel Capacity: | N/A |
| Length: | 11' 9" |
| Depth: | 20" |
