
2026 Avalon 23 LSZ Quad Lounge
Description
SUZUKI DF200 ATL3
LSZ PLATINUM EDITION ULTRAFINE TOUCH VINYL UPGRADE
SPORT HIGH BACK RECLINING CHAIR
Specifications
| Manufacturer | Avalon |
| Model | 23 LSZ Quad Lounge |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 832I526 |
| Usage | 0 Hours |
| Primary Color | CHAMPAGNE CHARCOAL MATTE |
| VIN | DVN74832I526 |
| Condition state | Excellent |
| # of Engines | 1 |
| Beam | 8' 6" |
| Engine Make | Suzuki |
| Engine Model | DF200 |
| Engine Type | Outboard 4 Stroke |
| Engine Year | 2026 |
| Fuel Type | Gas |
| Horsepower | 200 |
| Hull Type | Aluminum |
| Max Draft | 1' 6" |
| Dry Weight | 2900 |
| Length | 24' 6" |
| Number of Passengers | 12 |
| Hull Material | Aluminium |
$65,896









