
2025 Smoker Craft Jon 1448 TL
Description
Color Options
Pricing
Technical Specifications
Exterior
Specifications
| Manufacturer | Smoker Craft |
| Model | Jon 1448 TL |
| Year | 2025 |
| Condition | New |
| Stock Number | 718D525 |
| Usage | 0 Hours |
| Primary Color | Olive Drab |
| VIN | SMK80718D525 |
| Condition state | Excellent |
| # of Axles | 0 |
| # of Engines | 0 |
| Beam | 72 in; 1.8 m |
| Engine Year | 0 |
| Horsepower | 0.0 |
| Hull Type | Aluminum |
| Max Draft | 1' 0" |
| Length Overall | 168 in. (4300 mm) |
| Dry Weight | 260 lbs; 117.9 kg |
| Max Person Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 900 gal; 3406.9 l |
| Beige | +$0 |
| Mossy Oak Camouflage | TBA |
| Basic Warranty (Months) | 72 |
| Length | 168 in; 4300 mm |
| Number of Passengers | 3 |
| Hull Material | Aluminum |
$2,722

